| Catalog number: | AP06728PU-N |
|---|---|
| Price: | 521 € |
| Supplier: | genways |
| Product name: | anti-DYRK1A Antibody |
| Quantity: | 1 vial |
| Other quantities: | 0,1 mg 500€ 0,1 ml 442€ 0,2 ml 630€ 10 μl 108€ 100 µl 398€ 30 Вµl 326€ 50 µl 311€ 50 Вµg 347€ |
| Related search: |
| Vial description: | Dual specificity YAK1-related kinase, HP86, MNB, MNBHrotein kinase minibrain homolog, DYRK |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Clonality: | polyclonal |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Affinity Purified |
| Reactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | Q13627 |
| Application: | Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | DYRK1A |
| Short name: | anti-DYRK1A Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-DYRK1A (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 3091 |
| Gene: | DYRK1A | More about : DYRK1A |
| Long gene name: | dual specificity tyrosine phosphorylation regulated kinase 1A |
| Synonyms gene: | DYRK1 DYRK MNBH |
| Synonyms gene name: | dual-specificity tyrosine-(Y)-phosphorylation regulated kinase 1A dual specificity tyrosine-(Y)-phosphorylation regulated kinase 1A |
| Locus: | 21q22, 13 |
| Discovery year: | 1999-01-29 |
| GenBank acession: | U52373 |
| Entrez gene record: | 1859 |
| Pubmed identfication: | 9284911 |
| RefSeq identity: | NM_001396 |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000086657 |
| AR51540PU-N | anti-DYRK1A (159-479, His-tag) Antibody | 0,5 mg | 1109 € | acr | human |
| AR51540PU-S | anti-DYRK1A (159-479, His-tag) Antibody | 0,1 mg | 485 € | acr | human |
| AP06728PU-N | anti-DYRK1A Antibody | 0,1 mg | 558 € | acr | human |
| AP54897SU-N | anti-DYRK1A Antibody | 0,2 ml | 630 € | acr | human |
| C11002-1 | anti-DYRK1A Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| C11002-2 | anti-DYRK1A Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| CPA1357-100ul | anti-DYRK1A Antibody | 0,1 ml | 442 € | acr | human |
| CPA1357-200ul | anti-DYRK1A Antibody | 0,2 ml | 688 € | acr | human |
| CPA1357-30ul | anti-DYRK1A Antibody | 30 Вµl | 326 € | acr | human |
| GENTAUR-58be468854fc6 | Anti- DYRK1A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| abx135705 | Anti-DYRK1A Antibody | 100 µl | 398 € | abbex | human |
| abx149949 | Anti-DYRK1A/B (pT321/273) Antibody | inquire | 50 € | abbex | human |
| AP14196PU-N | anti-DYRK1A (Center) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| AP26122CP-N | anti-DYRK1A control peptide Antibody | 50 Вµg | 282 € | acr | human |
| AP14195PU-N | anti-DYRK1A (N-term) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| MBS423127 | Goat anti-DYRK1A Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| GENTAUR-58be5bc5b4cf9 | Anti-DYRK1A (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| abx901618 | Anti-DYRK1A siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx914825 | Anti-DYRK1A siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx914826 | Anti-DYRK1A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx151361 | Anti-Human DYRK1A ELISA Kit | 96 tests | 934 € | abbex | human |
| abx573004 | Anti-Human DYRK1A ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx153932 | Anti-Mouse DYRK1A ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | mouse |
| abx570982 | Anti-Mouse DYRK1A ELISA Kit | 96 tests | 804 € | abbex | mouse |
| F47340-0.08ML | Dyrk1a Antibody | 0.08 ml | 199 € | NJS poly | human |
| F47340-0.4ML | Dyrk1a Antibody | 0.4 ml | 406 € | NJS poly | human |
| F50504-0.08ML | DYRK1A Antibody | 0.08 ml | 199 € | NJS poly | human |
| F50504-0.4ML | DYRK1A Antibody | 0.4 ml | 406 € | NJS poly | human |
| GWB-MQ226A | Dyrk1a antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| GWB-MQ227B | DYRK1A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |