| Catalog number: | AS04 053A |
|---|---|
| Price: | 688 € |
| Supplier: | acr |
| Product name: | anti-COX II Antibody |
| Quantity: | 0,2 ml |
| Other quantities: | 0,1 ml 616€ 0,2 mg 1152€ |
| Related search: |
| Vial description: | COX-2, COXII, Cytochrome C Oxidase Polypeptide II, Cytochrome c oxidase subunit 2 |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Affinity Purified |
| Reactivity: | Arabidopsis |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | P93285 |
| Application: | Western Blot |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | COX II |
| Short name: | anti-COX II Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-COX II (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 2294 |
| Gene: | COX8A | More about : COX8A |
| Long gene name: | cytochrome c oxidase subunit 8A |
| Synonyms gene: | COX8 |
| Synonyms gene name: | cytochrome c oxidase subunit VIII cytochrome c oxidase subunit VIIIA (ubiquitous) |
| Synonyms: | COX8-2 COX8L VIII-L COX VIII |
| Locus: | 11q13, 1 |
| Discovery year: | 1989-06-30 |
| GenBank acession: | J04823 |
| Entrez gene record: | 1351 |
| Pubmed identfication: | 2543673 2847943 |
| RefSeq identity: | NM_004074 |
| Classification: | Mitochondrial complex IV: cytochrome c oxidase subunits |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000167785 |
| MBS611047 | COX 4-1 (COX IV-1) Antibody | 100ul | 597 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| GENTAUR-58bde617d579e | Mouse Monoclonal [clone COX 229] (IgG1,k) to Human PTGS2 / COX2 / COX-2 Antibody | 0.25 ml | 597 € | MBS mono | human |
| GENTAUR-58b9d51d49deb | Enterobacteria phage P2 Regulatory protein cox (cox) | 100ug | 1343 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9d51dabb3a | Enterobacteria phage P2 Regulatory protein cox (cox) | 1000ug | 1343 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9d51e227ee | Enterobacteria phage P2 Regulatory protein cox (cox) | 100ug | 1846 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9d51e7bd2e | Enterobacteria phage P2 Regulatory protein cox (cox) | 1000ug | 1846 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc5da956e90 | Haemophilus phage HP1 Regulatory protein cox (cox) | 100ug | 1315 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc5da9a2e20 | Haemophilus phage HP1 Regulatory protein cox (cox) | 1000ug | 1315 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc5da9dd2da | Haemophilus phage HP1 Regulatory protein cox (cox) | 100ug | 1818 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc5daa5eeb6 | Haemophilus phage HP1 Regulatory protein cox (cox) | 1000ug | 1818 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GWB-7C55CF | antibody to or anti-COX-2 antibody | 1 tube | 667 € | genways | human |
| GWB-BBP145 | Polyclonal antibody to or anti-COX-2 antibody | 1 vial | 463 € | genways | human |
| GWB-BBP600 | Polyclonal antibody to or anti-COX-2 antibody | 1 vial | 463 € | genways | human |
| AS04 052 | anti-COX II Antibody | 0,1 ml | 616 € | acr | human |
| AS04 053A | anti-COX II Antibody | 50 Вµg | 485 € | acr | human |
| AS04 053A-200 | anti-COX II Antibody | 0,2 mg | 1152 € | acr | human |
| GENTAUR-58be3f7e70e62 | Anti- COX IV Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be45b111004 | Anti- COX IV Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4b3a82a40 | Anti- COX IV Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals | human |
| abx149495 | Anti-COX IV Antibody | 100 μg | 311 € | abbex | human |
| AP22551PU-N | anti-COX IV isoform 1 (154-166) Antibody | 50 Вµg | 732 € | acr | human |
| AM06506SU-N | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,1 ml | 630 € | acr | human |
| AP00293PU-N | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,1 mg | 616 € | acr | human |
| C12235-1 | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| C12235-2 | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| CPA9142-100ul | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,1 ml | 442 € | acr | human |
| CPA9142-200ul | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,2 ml | 688 € | acr | human |
| CPA9142-30ul | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 30 Вµl | 326 € | acr | human |
| CPA9272-100ul | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,1 ml | 442 € | acr | human |
| CPA9272-200ul | anti-COX IV isoform 1 Antibody | 0,2 ml | 688 € | acr | human |