| Catalog number: | AM03118PU-S |
|---|---|
| Price: | 332 € |
| Supplier: | Bioss Primary Conjugated Antibodies. |
| Product name: | anti-PPP1CA Antibody |
| Quantity: | 100ul |
| Other quantities: | 0,1 mg 543€ 0,1 ml 500€ 0,2 ml 630€ 100 μg 311€ 200 μg 369€ 50 Вµg 347€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Vial description: | PPP1AP-1A |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Clonality: | monoclonal |
| Raised in: | Mouse |
| Clone: | 4G3 |
| Form: | Purified |
| Reactivity: | Human |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | P62136 |
| Application: | Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Western Blot, ELISA |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | PPP1CA |
| Short name: | anti-PPP1CA Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-PPP1CA (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 9281 |
| Gene: | PPP1CA | More about : PPP1CA |
| Long gene name: | protein phosphatase 1 catalytic subunit alpha |
| Synonyms gene: | PPP1A |
| Synonyms gene name: | alpha isoform protein phosphatase 1, alpha isozyme , catalytic subunit, catalytic subunit, protein phosphatase 1 |
| Synonyms: | PP1A PP-1A PP1alpha |
| Locus: | 11q13 |
| Discovery year: | 1989-10-11 |
| Entrez gene record: | 5499 |
| RefSeq identity: | NM_002708 |
| Classification: | Protein phosphatase catalytic subunits |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000167671 |
| AR39114PU-N | anti-PPP1CA (1-330, His-tag) Antibody | 50 Вµg | 1138 € | acr | human |
| AR39114PU-S | anti-PPP1CA (1-330, His-tag) Antibody | 10 Вµg | 485 € | acr | human |
| abx217900 | Anti-PPP1CA + 1CB Antibody | 200 μg | 369 € | abbex | human |
| AM03118PU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 ml | 500 € | acr | human |
| AM03118PU-S | anti-PPP1CA Antibody | 50 Вµl | 384 € | acr | human |
| AM06514SU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 ml | 572 € | acr | human |
| AM06712SU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 ml | 674 € | acr | human |
| AM20663PU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 mg | 543 € | acr | human |
| AP05032PU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 mg | 587 € | acr | human |
| AP05033PU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 mg | 587 € | acr | human |
| AP20315PU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 mg | 558 € | acr | human |
| AP55265SU-N | anti-PPP1CA Antibody | 0,2 ml | 630 € | acr | human |
| B0726-1 | anti-PPP1CA Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| B0726-2 | anti-PPP1CA Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| GENTAUR-58be01886fe3e | Anti- PPP1CA Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0188be27a | Anti- PPP1CA Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be09a077971 | Anti- PPP1CA Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be09a121012 | Anti- PPP1CA Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be40b2b512c | Anti- PPP1CA Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be40b321f24 | Anti- PPP1CA Antibody | 50ug | 299 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be451f58e94 | Anti- PPP1CA Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| abx217901 | Anti-PPP1CA Antibody | inquire | 50 € | abbex | human |
| GENTAUR-58be61ff51dc0 | Anti-PP1A/PP2CA/PPP1CA (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| abx904171 | Anti-PPP1CA siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx929453 | Anti-PPP1CA siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx929454 | Anti-PPP1CA siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| GENTAUR-58bde63ba627e | Mouse Monoclonal [clone 4G3] (IgG2a,k) to Human PPP1CA / PP1-Alpha Antibody | 50ug | 597 € | MBS mono | human |
| bs-3756R-A350 | PP1A/PP2CA/PPP1CA Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-3756R-A488 | PP1A/PP2CA/PPP1CA Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-3756R-A555 | PP1A/PP2CA/PPP1CA Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |