| Catalog number: | abx935460 |
|---|---|
| Price: | 350 € |
| Supplier: | Bioss Primary Conjugated Antibodies |
| Product name: | Anti-STK17A siRNA |
| Quantity: | 0.1ml |
| Other quantities: | 15 nmol 528€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Category: | siRNA |
|---|---|
| Target: | STK17A |
| Immunogen: | See techfile |
| Raised in: | Synthetic |
| Reactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Purification: | Affinity purified |
| Applications: | WB (for other see techfile or inquire) |
| Stock availability: | Shipped within 5-10 working days |
| Storage conditions: | Avoid repeated freeze/thaw cycles, Aliquot and store at -20 °, C |
| Warnings: | This product is for research use only |
| Gene target: | STK17A siRNA |
| Short name: | Anti-STK17A siRNA |
| Alternative name: | antibody to-serine/threonine kinase 17a small interfearing RNA |
| Alternative to gene target: | BT, DRAK1, STK17A and IDBG-13708 and ENSG00000164543 and 9263, nuclei, this GO :0004672 and protein kinase activity and molecular function this GO :0004674 and protein serine/threonine kinase activity and molecular function this GO :0004713 and protein tyrosine kinase activity and molecular function this GO :0005524 and ATP binding and molecular function this GO :0005634 and nucleus and cellular component this GO :0006468 and protein phosphorylation and biological process this GO :0006915 and apoptotic process and biological process this GO :0016772 and transferase activity, this GO :0004672 : protein kinase activity, this GO :0004672 : protein kinase activity and also this GO :0004674 : protein serine/threonine kinase activity and also this GO :0004713 : protein tyrosine kinase activity and also this GO :0005524 : ATP binding and also this GO :0016772 : transferase activity, this GO :0004674 : protein serine/threonine kinase activity, this GO :0004713 : protein tyrosine kinase activity, this GO :0005524 : ATP binding, this GO :0016772 : transferase activity, transferase activity, transferring phosphorus-containing groups, transferring phosphorus-containing groups, transferring phosphorus-containing groups and molecular function this GO :0035556 and intracellular signal transduction and biological process this GO :0043065 and positive regulation of apoptotic process and biological process this GO :2000271 and positive regulation of fibroblast apoptotic process and biological process this GO :2000377 and regulation of reactive oxygen species metabolic process and biological process, 52411 and IDBG-634435 and ENSBTAG00000008143 and 513665, serine/threonine kinase 17a |
| Identity: | 11395 |
| Gene: | STK17A | More about : STK17A |
| Long gene name: | serine/threonine kinase 17a |
| Synonyms gene name: | serine/threonine kinase 17a (apoptosis-inducing) |
| Synonyms: | DRAK1 |
| Synonyms name: | death-associated protein kinase-related 1 |
| Locus: | 7p13 |
| Discovery year: | 1999-05-21 |
| GenBank acession: | AB011420 |
| Entrez gene record: | 9263 |
| Pubmed identfication: | 9786912 |
| RefSeq identity: | NM_004760 |
| Classification: | Death associated protein kinases |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000022825 |
| abx935460 | Anti-STK17A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| GENTAUR-58bdebf523c86 | Anti- STK17A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdebf57967e | Anti- STK17A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be128ddd648 | Anti- STK17A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be128e54931 | Anti- STK17A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| abx147525 | Anti-STK17A Antibody | 200 μg | 369 € | abbex | human |
| AM20971PU-N | anti-STK17A / DRAK1 (301-414) Antibody | 50 Вµg | 819 € | acr | human |
| AP30302CP-N | anti-STK17A / DRAK1 Control Peptide Antibody | 50 Вµg | 282 € | acr | human |
| AR51427PU-N | anti-STK17A / DRAK1 (His-tag) Antibody | 0,25 mg | 1109 € | acr | human |
| AR51427PU-S | anti-STK17A / DRAK1 (His-tag) Antibody | 50 Вµg | 485 € | acr | human |
| AP13899PU-N | anti-STK17A / DRAK1 (N-term) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| GENTAUR-58be64ea4283d | Anti-STK17A (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| GENTAUR-58bde79f05e36 | Mouse Monoclonal [clone 4D12] (IgG2a,k) to Human DRAK1 / STK17A Antibody | 50ug | 663 € | MBS mono | human |
| GWB-ATG0D1 | STK17A, 64- 321aa Human, His tag, E.coli | bulk | Ask price € | genways bulk | human |
| GWB-MX365E | STK17A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| MBS415543 | STK17A Antibody | 100ul | 304 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS851613 | STK17A Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| bs-6770R-A350 | STK17A Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6770R-A488 | STK17A Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6770R-A555 | STK17A Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6770R-A594 | STK17A Antibody, ALEXA FLUOR 594 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6770R-A647 | STK17A Antibody, ALEXA FLUOR 647 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6770R-Biotin | STK17A Antibody, Biotin Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R | STK17A Antibody | 0.1ml | 263 € | Bioss Primary Unconjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-Cy3 | STK17A Antibody, Cy3 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-Cy5 | STK17A Antibody, Cy5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-Cy5.5 | STK17A Antibody, Cy5.5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-Cy7 | STK17A Antibody, Cy7 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-FITC | STK17A Antibody, FITC Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6770R-HRP | STK17A Antibody, HRP Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |