| Catalog number: | bs-8467R-A594 |
|---|---|
| Price: | 50 € |
| Supplier: | abbex |
| Product name: | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 594 |
| Quantity: | inquire |
| Related search: |
| Long name: | ALEXA FLUOR 594 Conjugated, FBXL3 Polyclonal Antibody |
|---|---|
| Also known as: | Anti-FBXL3 PAb ALEXA FLUOR 594 |
| Category: | Conjugated Primary Antibodies |
| Conjugated with: | 594, ALEXA FLUOR® |
| Host Organism: | Rabbit (Oryctolagus cuniculus) |
| Target Antigen: | FBXL3 |
| Specificity: | This is a highly specific antibody against FBXL3 |
| Modification: | Unmodified |
| Modification Site: | None |
| Clonality: | Polyclonal |
| Clone: | Polyclonal antibody |
| Concentration: | 1ug per 1ul |
| Source: | This antibody was obtained by immunization of the host with KLH conjugated synthetic peptide derived from human FBXL3 |
| Gene ID Number: | 26224 |
| Tested applications: | IF(IHC-P) |
| Recommended dilutions: | IF(IHC-P)(1:50-200) |
| Crossreactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Cross-reactive species details: | not every possible cross-reactivity is known, Due to limited amount of testing and knowledge |
| Background of the antigen: | Recruiter of target protein that may recognize and bind to some phosphorylated proteins and promotes their ubiquitination and degradation, The SCF(FBXL3) complex acts by mediating ubiquitination and subsequent degradation of CRY1 and CRY2, Substrate-recognition component of some SCF (SKP1-CUL1-F-box protein)-type E3 ubiquitin ligase complex involved in circadian clock function |
| Purification: | Purified by Protein A |
| Storage conditions: | 50% glycerol and 0, Keep refrigerated at 2 to 8 degrees Celcius for up to one year, 09% sodium azide, Store this antibody in aqueous buffered solution containing 1% BSA |
| Excitation emission: | 590nm/617nm |
| Synonyms: | FBL3 FBL3A |
| Properties: | ALEXA FLUOR they should be stored frozen at - 24°, If you buy Antibodies supplied by Bioss Primary Conjugated Antibodies, C, C for long term storage and for short term at + 5°, For facs or microscopy Alexa 1 conjugate |
| Conjugation: | 594, ALEXA FLUOR®, Alexa Fluor |
| Conjugated: | Alexa conjugate 1 |
| Gene target: | FBXL3 |
| Short name: | FBXL3 Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Label: | ALEXA FLUOR 594 |
| Alternative name: | ALEXA FLUOR 594, FBXL3 (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 13599 |
| Gene: | FBXL3 | More about : FBXL3 |
| Long gene name: | F-box and leucine rich repeat protein 3 |
| Synonyms gene: | FBXL3A |
| Synonyms gene name: | F-box and leucine-rich repeat protein 3A |
| Locus: | 13q22, 3 |
| Discovery year: | 2000-09-27 |
| GenBank acession: | AF129532 |
| Entrez gene record: | 26224 |
| Pubmed identfication: | 10531035 10828603 |
| Classification: | F-box and leucine rich repeat proteins |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000017099 |
| bs-8467R-A594 | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 594 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| GENTAUR-58be6676328fb | Anti-FBXL3 (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| bs-8467R-A350 | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-8467R-A488 | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-8467R-A555 | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-8467R-A647 | FBXL3 Antibody, ALEXA FLUOR 647 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| GWB-1BE24E | F-box And Leucine-rich Repeat protein 3 (FBXL3) Goat antibody to or anti-Human Polyclonal (N- terminus) antibody | 1 x 1 vial | 602 € | genways | human |
| AP26069PU-N | anti-FBXL3 (1-5) Antibody | 0,1 ml | 442 € | acr | human |
| AP26069PU-S | anti-FBXL3 (1-5) Antibody | 50 Вµl | 384 € | acr | human |
| AP08985PU-N | anti-FBXL3 (2-15) Antibody | 50 Вµg | 732 € | acr | human |
| AP54930SU-N | anti-FBXL3 Antibody | 0,2 ml | 630 € | acr | human |
| abx145819 | Anti-FBXL3 Antibody | 100 μg | 369 € | abbex | human |
| GWB-MP365E | FBXL3 antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| GWB-MP366F | Fbxl3 antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| R34616-100UG | FBXL3 Antibody | 0.1mg | 406 € | NJS poly | human |
| bs-8467R-Biotin | FBXL3 Antibody, Biotin Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R | FBXL3 Antibody | 0.1ml | 263 € | Bioss Primary Unconjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-Cy3 | FBXL3 Antibody, Cy3 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-Cy5 | FBXL3 Antibody, Cy5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-Cy5.5 | FBXL3 Antibody, Cy5.5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-Cy7 | FBXL3 Antibody, Cy7 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-FITC | FBXL3 Antibody, FITC Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-8467R-HRP | FBXL3 Antibody, HRP Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| YSRTMCA5200Z | FBXL3, Mouse Monoclonal antibody-; Clone: 1A3, WB | 0.1 mg | Ask price € | accurate-monoclonals | mouse |
| MBS420338 | Goat anti-FBXL3 Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS242221 | Goat Polyclonal to Human FBXL3 Antibody | 50ug | 597 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| abx916573 | Anti-FBXL3 siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx916574 | Anti-FBXL3 siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx153988 | Anti-Mouse FBXL3 ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | mouse |
| abx571004 | Anti-Mouse FBXL3 ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | mouse |