| Catalog number: | AP11049PU-N |
|---|---|
| Price: | 369 € |
| Supplier: | abbex |
| Product name: | anti-DNMT3A Antibody |
| Quantity: | 200 μg |
| Other quantities: | 0,4 ml 587€ 100 μg 311€ 200 μg 369€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Vial description: | M, DNA MTase HsaIIIA, HsaIIIA |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Purified |
| Reactivity: | Human |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | Q9Y6K1 |
| Application: | Western Blot |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | DNMT3A |
| Short name: | anti-DNMT3A Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-DNMT3A (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 2978 |
| Gene: | DNMT3A | More about : DNMT3A |
| Long gene name: | DNA methyltransferase 3 alpha |
| Synonyms gene name: | DNA (cytosine-5-)-methyltransferase 3 alpha |
| Locus: | 2p23, 3 |
| Discovery year: | 1998-07-15 |
| Entrez gene record: | 1788 |
| Pubmed identfication: | 9662389 10433969 |
| RefSeq identity: | NM_022552 |
| Classification: | PWWP domain containing |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000094777 |
| Locus Specific Databases: | LRG_459 |
| AP11049PU-N | anti-DNMT3A Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| AP11050PU-N | anti-DNMT3A Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| GENTAUR-58bdf2b52b79c | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf2b5946c6 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf30273293 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf302d7ea9 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf589592f0 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf589a43e7 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf6d8f1f06 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf6d96e572 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf6fb946f8 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf6fbe9de6 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf73dcde1e | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf73e38828 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdfa16134f8 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdfa1679dea | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0c456a38f | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0c45c8c53 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0e2a97407 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0e2ae96ea | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0fc35d001 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0fc3b96e5 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be30265cf45 | Anti- DNMT3A Antibody | 0.2 ml | 603 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be44a04de01 | Anti- DNMT3A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4574c679f | Anti- DNMT3A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4d846cf6b | Anti- DNMT3A Antibody | 0.2 mg | 558 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4d84d372c | Anti- DNMT3A Antibody | 100ug | 387 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4d853640a | Anti- DNMT3A Antibody | 50ug | 304 € | MBS Polyclonals | human |
| abx146860 | Anti-DNMT3A Antibody | 100 μg | 311 € | abbex | human |
| abx146861 | Anti-DNMT3A Antibody | 200 μg | 369 € | abbex | human |