| Catalog number: | AP10383PU-N |
|---|---|
| Price: | 369 € |
| Supplier: | abbex |
| Product name: | anti-MYO7A (880-1077) Antibody |
| Quantity: | 200 μg |
| Related search: |
| Vial description: | USH1B, Myosin-VIIa |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Affinity Purified |
| Reactivity: | Human, Mouseorcine, Rat, Avian (Bird) |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | Q13402 |
| Application: | Western Blot, Immunocytochemistry/Immunofluorescence |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | MYO7A (880-1077) |
| Short name: | anti-MYO7A (880-1077) Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-MYO7A (880-1077) (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 7606 |
| Gene: | MYO7A | More about : MYO7A |
| Long gene name: | myosin VIIA |
| Synonyms gene: | USH1B DFNB2 DFNA11 |
| Synonyms gene name: | myosin VIIA (Usher syndrome 1B (autosomal recessive, severe)) |
| Synonyms: | NSRD2 |
| Locus: | 11q13, 5 |
| Discovery year: | 1992-06-08 |
| GenBank acession: | U39226 |
| Entrez gene record: | 4647 |
| Pubmed identfication: | 8884266 |
| RefSeq identity: | NM_000260 |
| Classification: | Myosins, class VII A-kinase anchoring proteins Deafness associated genes FERM domain containing |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000152822 |
| Locus Specific Databases: | Hereditary Hearing Loss Homepage Mutations of the Myosin VIIa Gene CCHMC-BMI &, UC Hearing Loss Mutation Database |
| AP10383PU-N | anti-MYO7A (880-1077) Antibody | 50 Вµg | 543 € | acr | human |
| GENTAUR-58b9e3d9f2c57 | Aquifex aeolicus UPF0278 protein aq_880 (aq_880) | 100ug | 1591 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9e3da4dc20 | Aquifex aeolicus UPF0278 protein aq_880 (aq_880) | 1000ug | 1591 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9e3da9b0f3 | Aquifex aeolicus UPF0278 protein aq_880 (aq_880) | 100ug | 2105 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9e3dae21a6 | Aquifex aeolicus UPF0278 protein aq_880 (aq_880) | 1000ug | 2105 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b8b730a4be7 | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 100ug | 1691 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b8b7311a643 | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 1000ug | 1691 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b8b7316ba51 | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 100ug | 2205 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b8b731c0e5d | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 1000ug | 2205 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9b7be692eb | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 100ug | 1691 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9b7bedffb7 | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 1000ug | 1691 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9b7bf4646c | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 100ug | 2205 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9b7bfbb82d | Corynebacterium aurimucosum UPF0286 protein cauri_1077 (cauri_1077) | 1000ug | 2205 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b42c1399 | Methylobacterium nodulans PKHD-type hydroxylase Mnod_1077 (Mnod_1077) | 100ug | 1685 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b43045fb | Methylobacterium nodulans PKHD-type hydroxylase Mnod_1077 (Mnod_1077) | 1000ug | 1685 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b4348688 | Methylobacterium nodulans PKHD-type hydroxylase Mnod_1077 (Mnod_1077) | 100ug | 2199 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b438e04c | Methylobacterium nodulans PKHD-type hydroxylase Mnod_1077 (Mnod_1077) | 1000ug | 2199 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcbde1149b1 | UPF0213 protein SpyM3_1077 (SpyM3_1077) | 100ug | 1348 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcbde17440a | UPF0213 protein SpyM3_1077 (SpyM3_1077) | 1000ug | 1348 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcbde1ab14d | UPF0213 protein SpyM3_1077 (SpyM3_1077) | 100ug | 1851 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcbde1f3888 | UPF0213 protein SpyM3_1077 (SpyM3_1077) | 1000ug | 1851 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| CPA2989-100ul | anti-MYO7A Antibody | 0,1 ml | 442 € | acr | human |
| CPA2989-200ul | anti-MYO7A Antibody | 0,2 ml | 688 € | acr | human |
| CPA2989-30ul | anti-MYO7A Antibody | 30 Вµl | 326 € | acr | human |
| GENTAUR-58be07a2779ad | Anti- MYO7A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be07a2af88d | Anti- MYO7A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0c7346ee2 | Anti- MYO7A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be0c73a7d15 | Anti- MYO7A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be3f16b7dd0 | Anti- MYO7A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| abx217021 | Anti-MYO7A Antibody | 200 μg | 369 € | abbex | human |