| Catalog number: | AP00651SU-N |
|---|---|
| Price: | 822 € |
| Supplier: | Biomatik ELISA kits |
| Product name: | anti-PDE1A Antibody |
| Quantity: | 1 plate of 96 wells |
| Other quantities: | 0,1 mg 659€ 100 µg 456€ 100 μg 311€ 200 μg 369€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Vial description: | Cam-PDE 1A, HCAM1, HSPDE1A, hCam-1, Phosphodiesterase 1Ahosphodiesterase-1A calmodulin-dependent |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Clonality: | polyclonal |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Serum |
| Reactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | P54750 |
| Application: | IWestern Blot |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | PDE1A |
| Short name: | anti-PDE1A Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-PDE1A (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 8774 |
| Gene: | PDE1A | More about : PDE1A |
| Long gene name: | phosphodiesterase 1A |
| Synonyms gene name: | calmodulin-dependent , phosphodiesterase 1A |
| Locus: | 2q32, 1 |
| Discovery year: | 1997-02-05 |
| Pubmed identfication: | 8557689 11342109 |
| Classification: | Phosphodiesterases |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000132596 |
| PD1A-BIOTIN | anti-Pan PDE1A Antibody BIOTIN | 100 µg | 508 € | fabgen | human |
| AP00651SU-N | anti-PDE1A Antibody | 0,1 ml | 659 € | acr | human |
| AP10201PU-N | anti-PDE1A Antibody | 0,1 mg | 659 € | acr | human |
| GENTAUR-58be43c62285f | Anti- PDE1A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| PD1A-101AP | anti-PDE1A Antibody | 100 µg | 456 € | fabgen | human |
| PD1A-112AP | anti-PDE1A Antibody | 100 µg | 357 € | fabgen | human |
| abx217675 | Anti-PDE1A Antibody | 100 μg | 311 € | abbex | human |
| PD1A.112-BIOTIN | anti-PDE1A Antibody BIOTIN | 100 µg | 456 € | fabgen | human |
| PD1A-FITC | anti-PDE1A Antibody FITC | 100 µg | 508 € | fabgen | human |
| PD1A.112-FITC | anti-PDE1A Antibody FITC | 100 µg | 456 € | fabgen | human |
| AP10201CP-N | anti-PDE1A Control Peptide Antibody | 0,1 mg | 442 € | acr | human |
| AP10202CP-N | anti-PDE1A control peptide Antibody | 0,1 mg | 413 € | acr | human |
| MBS422282 | Goat anti-PDE1A Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| abx152672 | Anti-Human PDE1A ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx573173 | Anti-Human PDE1A ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx928063 | Anti-PDE1A siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx928064 | Anti-PDE1A siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| GWB-MT161H | PDE1A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| MBS272048 | PDE1A antibody | 100ul | 426 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS540059 | PDE1A Antibody | 0.1-150ul WB Control | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| R33529-100UG | PDE1A Antibody | 0.1mg | 406 € | NJS poly | human |
| MBS129279 | PDE1A Polyclonal Antibody | 50ug | 365 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| DL-PDE1A-Hu | Human Phosphodiesterase 1A, Calmodulin Dependent PDE1A ELISA Kit | 96T | 904 € | DL elisas | human |
| GWB-E0AF30 | PDE1A, Active Human recombinant protein | 1 vial | 717 € | genways | human |
| GWB-PSE2EC | PDE1A Assay Kit | 1 vial | 850 € | genways | human |
| P-PD1A | PDE1A Blocking Peptide sequence | 100 µg | 218 € | fabgen | human |
| P-PD1A.112 | PDE1A Blocking Peptide sequence | 100 µg | 218 € | fabgen | human |
| GWB-1FFC5B | PDE1A Over-expression Lysate reagent | 1 x 1 vial | 463 € | genways | human |
| PC-PD1A | PDE1A Positive Controlfor Western Blot | 100 µg | 287 € | fabgen | human |
| EKU06588 | Phosphodiesterase 1A, Calmodulin Dependent (PDE1A) ELISA kit | 1 plate of 96 wells | 822 € | Biomatik ELISA kits | human |