| Catalog number: | abx929441 |
|---|---|
| Price: | 50 € |
| Supplier: | abbex |
| Product name: | Anti-PPM1K siRNA |
| Quantity: | inquire |
| Other quantities: | 15 nmol 528€ 30 nmol 717€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Category: | siRNA |
|---|---|
| Target: | PPM1K |
| Immunogen: | See techfile |
| Raised in: | Synthetic |
| Reactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Purification: | Affinity purified |
| Applications: | WB (for other see techfile or inquire) |
| Stock availability: | Shipped within 5-10 working days |
| Storage conditions: | Avoid repeated freeze/thaw cycles, Aliquot and store at -20 °, C |
| Warnings: | This product is for research use only |
| Gene target: | PPM1K siRNA |
| Short name: | Anti-PPM1K siRNA |
| Alternative name: | antibody to-PPM1K small interfearing RNA |
| Identity: | 25415 |
| Gene: | PPM1K | More about : PPM1K |
| Long gene name: | Mg2+/Mn2+ dependent 1K , protein phosphatase |
| Synonyms gene name: | 1K , Mg2+/Mn2+ dependent, protein phosphatase 1K (PP2C domain containing) protein phosphatase |
| Synonyms: | DKFZp761G058 PP2Ckappa hPTMP PP2Cm BDP |
| Synonyms name: | PP2C-type mitochondrial phosphoprotein phosphatase protein phosphatase 2C kappa branched-chain &, #945, -ketoacid dehydrogenase phosphatase |
| Locus: | 4q22, 1 |
| Discovery year: | 2005-01-11 |
| GenBank acession: | BC037552 |
| Entrez gene record: | 152926 |
| Pubmed identfication: | 22291014 |
| RefSeq identity: | NM_152542 |
| Classification: | Mg2+/Mn2+ dependent , Protein phosphatases |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000130952 |
| abx929441 | Anti-PPM1K siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx929442 | Anti-PPM1K siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| A02P0245 | anti-PPM1K Antibody | 200ug (50ug, 100ug available) | 465 € | Bluegen antibodies | human |
| GENTAUR-58be419f3a300 | Anti- PPM1K Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4ec2df923 | Anti- PPM1K Antibody | 0.2 mg | 663 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be4ec3739c6 | Anti- PPM1K Antibody | 50ug | 365 € | MBS Polyclonals | human |
| abx133526 | Anti-PPM1K Antibody | 100 ul | 325 € | abbex | human |
| abx215041 | Anti-PPM1K Antibody | 200 μg | 369 € | abbex | human |
| C18027-1 | anti-Protein phosphatase 1K / PPM1K Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| C18027-2 | anti-Protein phosphatase 1K / PPM1K Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| GENTAUR-58bd6814019ce | Bovine Protein phosphatase 1K, mitochondrial (PPM1K) | 100ug | 1978 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd6814375ca | Bovine Protein phosphatase 1K, mitochondrial (PPM1K) | 1000ug | 1978 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd68147fe69 | Bovine Protein phosphatase 1K, mitochondrial (PPM1K) | 100ug | 2492 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd6814c4f0e | Bovine Protein phosphatase 1K, mitochondrial (PPM1K) | 1000ug | 2492 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GWB-ASE884 | Human PPM1K Antibody | bulk | Ask price € | genways bulk | human |
| GWB-MS883A | PPM1K antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| MBS271816 | PPM1K antibody [N1C3] | 100ul | 426 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| LV269659 | PPM1K Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |
| GWB-D1976B | PPM1K Over-expression Lysate reagent | 1 vial | 463 € | genways | human |
| abx906221 | Anti-A1BG siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx906222 | Anti-A1BG siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906223 | Anti-A1BG siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900043 | Anti-A1CF siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx906224 | Anti-A1CF siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906225 | Anti-A1CF siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900044 | Anti-A2M siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906228 | Anti-A2M siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906229 | Anti-A2M siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906227 | Anti-A2MP siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906230 | Anti-A3GALT2 siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |