| Catalog number: | GENTAUR-58bd5847c44d9 |
|---|---|
| Price: | 350 € |
| Supplier: | Bioss Primary Conjugated Antibodies |
| Product name: | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) |
| Quantity: | 0.1ml |
| Other quantities: | 1000ug 2045€ 100ug 2045€ |
| Related search: |
| Long name: | Recombinant Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) |
|---|---|
| Alternative names: | 5'-nucleotidase, AMP-specific 5'-NT, Cytosolic 5'-nucleotidase 1A, Cytosolic 5'-nucleotidase IA, cN-I, cN-IA, cytosolic 5' nucleotidase, cytosolic 5'-nucleotidase 1A, cytosolic 5'-nucleotidase IA, cytosolic IA, type 1A, cytosolic 5'-nucleotidase 1A |
| Gene name: | NT5C1A |
| Other gene names: | CN-I, CN-IA, CN1, CN1A, CNI, NT5C1A, cN-I, cN-IA, cN1A, NT5C1A |
| General description: | All of our recombinant proteins are manufactured in strictly controlled facilities and by using a well established technology which guarantees full batch-to-bact consistency and experiment reproducibility, The protein can be with or without a His-Tag or other tag in accordance to customer's request, Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) is a recombinant protein expressed in Yeast |
| Product category: | Recombinant Proteins |
| Expression system: | Yeast |
| Available also expressed in:: | Baculovirus , Mammalian Cell, Yeast , E Coli |
| Purity: | Greater than 90% (determined by SDS-PAGE) |
| Form: | Lyophilized protein |
| Storage: | Avoid cycles of freezing and thawing as they might denaturate the polypeptide chains, For extended periods of time it is recommended to keep the protein frozen at -40 or -80 degrees Celsius, This protein can be stored at -20 degrees Celsius |
| Applications: | IFA, RIA, Western Blot, etc, This protein can be used as a positive control for applications such as ELISA |
| Properties: | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, Homo sapiens sapiens), Human proteins, humans , ssp |
| Gene target: | Cytosolic 5' nucleotidase 1A (NT5C1A) |
| Short name: | Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) |
| Species: | Humans, Human |
| Alternative name: | sapiens Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A), H |
| Identity: | 17819 |
| Gene: | NT5C1A | More about : NT5C1A |
| Long gene name: | 5', cytosolic IA , -nucleotidase |
| Synonyms: | CN-I CN-IA CN1A CN1 MGC119199 MGC119201 |
| Synonyms name: | cytosolic 5', nucleotidase, type 1A AMP-specific 5', -NT cytosolic 5', -nucleotidase IA |
| Locus: | 1p34, 2 |
| Discovery year: | 2002-04-18 |
| GenBank acession: | AF331801 |
| Entrez gene record: | 84618 |
| Pubmed identfication: | 11133996 11690631 |
| RefSeq identity: | NM_032526 |
| Classification: | 5', -nucleotidases |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000009244 |
| GENTAUR-58bd5846e496c | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 100ug | 2045 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd58472f200 | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 1000ug | 2045 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd58477836a | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 100ug | 2558 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd5847c44d9 | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 1000ug | 2558 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GWB-ASE514 | Human NT5C1A Antibody | bulk | Ask price € | genways bulk | human |
| LV243945 | NT5C1A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |
| MBS248084 | PAb (IgG) to Human NT5C1A / CN1A | 50ug | 597 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| AP33224PU-N | anti-NT5C1A (151-200) Antibody | 50 Вµl | 732 € | acr | human |
| A02N0134 | anti-NT5C1A Antibody | 200ug (50ug, 100ug available) | 465 € | Bluegen antibodies | human |
| C15296-1 | anti-NT5C1A Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| C15296-2 | anti-NT5C1A Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| GENTAUR-58be1154c62aa | Anti- NT5C1A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be11552cd14 | Anti- NT5C1A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| abx217286 | Anti-NT5C1A Antibody | 100 μg | 311 € | abbex | human |
| abx133430 | Anti-NT5C1A Antibody (KLH) | 200 ul | 398 € | abbex | human |
| abx162139 | Anti-NT5C1A Blocking Peptide | inquire | 50 € | abbex | human |
| AP50003PU-N | anti-NT5C1A (N-term) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| GENTAUR-58be65360ff17 | Anti-NT5C1A (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| abx926471 | Anti-NT5C1A siRNA | 15 nmol | 30 € | abbexa | human |
| abx926472 | Anti-NT5C1A siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| GWB-MV921C | NT5C1A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| bs-7060R-A350 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A488 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A555 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A594 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 594 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A647 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 647 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-Biotin | NT5C1A Antibody, Biotin Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R | NT5C1A Antibody | 0.1ml | 263 € | Bioss Primary Unconjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Cy3 | NT5C1A Antibody, Cy3 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Cy5 | NT5C1A Antibody, Cy5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |