| Catalog number: | GENTAUR-58bd4b955bf42 |
|---|---|
| Price: | 1978 € |
| Supplier: | MBS Recombinant Proteins |
| Product name: | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A.V (H2A.F/Z) |
| Quantity: | 1000ug |
| Other quantities: | 1000ug 1431€ 100ug 1934€ |
| Related search: |
| Long name: | F/Z), Recombinant Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A, V (H2A |
|---|---|
| Alternative names: | H2A, Histone H2A, F/Z, Histone H2A, V, V |
| Gene name: | F/Z, H2A |
| Other gene names: | F/Z, H2A |
| General description: | All of our recombinant proteins are manufactured in strictly controlled facilities and by using a well established technology which guarantees full batch-to-bact consistency and experiment reproducibility, The protein can be with or without a His-Tag or other tag in accordance to customer's request, F/Z) is a recombinant protein expressed in Baculovirus , Histone H2A, V (H2A |
| Product category: | Recombinant Proteins |
| Expression system: | Baculovirus |
| Available also expressed in:: | Baculovirus , Mammalian Cell, Yeast , E Coli |
| Purity: | Greater than 90% (determined by SDS-PAGE) |
| Form: | Lyophilized protein |
| Storage: | Avoid cycles of freezing and thawing as they might denaturate the polypeptide chains, For extended periods of time it is recommended to keep the protein frozen at -40 or -80 degrees Celsius, This protein can be stored at -20 degrees Celsius |
| Applications: | IFA, RIA, Western Blot, etc, This protein can be used as a positive control for applications such as ELISA |
| Gene target: | F/Z), Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A, V (H2A |
| Short name: | F/Z), Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A, V (H2A |
| Alternative name: | F/Z), Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A, V (H2A |
| GENTAUR-58bd4b955bf42 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A.V (H2A.F/Z) | 100ug | 1431 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b95a661c | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A.V (H2A.F/Z) | 1000ug | 1431 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b95f3a72 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A.V (H2A.F/Z) | 100ug | 1934 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd4b964bff5 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2A.V (H2A.F/Z) | 1000ug | 1934 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc3e5b184e1 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-beta, late embryonic | 100ug | 1641 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc3e5b60e75 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-beta, late embryonic | 1000ug | 1641 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc3e5ba3763 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-beta, late embryonic | 100ug | 2155 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc3e5be7ece | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-beta, late embryonic | 1000ug | 2155 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc7931219ce | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, early embryonic | 100ug | 1625 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc79316ad49 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, early embryonic | 1000ug | 1625 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc7931b4faf | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, early embryonic | 100ug | 2138 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bc79320ac17 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, early embryonic | 1000ug | 2138 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58ba47a278106 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-gamma, late | 100ug | 1658 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58ba47a2ecc7c | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-gamma, late | 1000ug | 1658 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58ba47a37af5c | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-gamma, late | 100ug | 2172 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58ba47a42fcfd | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1-gamma, late | 1000ug | 2172 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcc96b3090b | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, sperm | 1000ug | 1149 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bcc96b7a5b0 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H1, sperm | 1000ug | 1652 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bb7e19b9c4c | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B, embryonic | 100ug | 1426 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bb7e1a0ab78 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B, embryonic | 1000ug | 1426 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bb7e1a66b3f | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B, embryonic | 100ug | 1929 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bb7e1ab4064 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B, embryonic | 1000ug | 1929 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b87dc658d38 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.1, sperm | 100ug | 1470 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b87dc6bc534 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.1, sperm | 1000ug | 1470 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b87dc7222c9 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.1, sperm | 100ug | 1973 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b87dc77ec7b | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.1, sperm | 1000ug | 1973 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9bf19c2a4f | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.2, sperm | 100ug | 1475 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9bf1a45de4 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.2, sperm | 1000ug | 1475 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9bf1aa331a | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.2, sperm | 100ug | 1978 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b9bf1b39314 | Strongylocentrotus purpuratus Histone H2B.2, sperm | 1000ug | 1978 € | MBS Recombinant Proteins | human |