| Catalog number: | bs-7060R-Cy5.5 |
|---|---|
| Price: | 2045 € |
| Supplier: | MBS Recombinant Proteins |
| Product name: | NT5C1A Antibody, Cy5.5 Conjugated |
| Quantity: | 1000ug |
| Related search: |
| Long name: | Cy5, 5 Conjugated, NT5C1A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| Category: | Conjugated Primary Antibodies |
| Conjugation: | Cy5, 5, 5, Cy5 |
| Host Organism: | Rabbit (Oryctolagus cuniculus) |
| Target Antigen: | NT5C1A |
| Specificity: | This is a highly specific antibody against NT5C1A |
| Modification: | Unmodified |
| Modification site: | None |
| Clonality: | Polyclonal |
| Clone: | Polyclonal antibody |
| Concentration: | 1ug per 1ul |
| Source: | KLH conjugated synthetic peptide derived from human NT5C1A |
| Gene ID number: | 84618 |
| Tested applications: | IF(IHC-P) |
| Recommended dilutions: | IF(IHC-P)(1:50-200) |
| Crossreactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Crossreactive species details: | not every possible cross-reactivity is known, Due to limited amount of testing and knowledge |
| Antigen background: | It helps to regulate adenosine levels in the heart during ischemia and hypoxia, NT5C1A dephosphorylates the 5' and 2'(3')-phosphates of deoxyribonucleotides and has a broad substrate specificity |
| Purification method: | This antibody was purified via Protein A |
| Storage conditions: | 50% glycerol and 0, Store refrigerated at 2 to 8 degrees Celcius for up to 1 year, 09% sodium azide, Keep the antibody in an aqueous buffered solution containing 1% BSA |
| Excitation Emission: | 675nm/694nm |
| Synonyms: | CN-I CN-IA CN1A CN1 MGC119199 MGC119201 |
| Properties: | Cy5 antibodies are excited by the 650-nanometer wave of an argon laser and detected at a 670-nanometer captor, C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bioss Primary Conjugated Antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Conjugated: | These antibodies are excite for emission at 678nm and detected at a 694 , nm wavelengths |
| Gene target: | NT5C1A Conjugated |
| Short name: | Conjugated, NT5C1A Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody Conjugates, Antibody |
| Label: | 5, Cy5 |
| Alternative name: | cyanine 5, 5 coupled, NT5C1A (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 17819 |
| Gene: | NT5C1A | More about : NT5C1A |
| Long gene name: | 5', cytosolic IA , -nucleotidase |
| Synonyms name: | cytosolic 5', nucleotidase, type 1A AMP-specific 5', -NT cytosolic 5', -nucleotidase IA |
| Locus: | 1p34, 2 |
| Discovery year: | 2002-04-18 |
| GenBank acession: | AF331801 |
| Entrez gene record: | 84618 |
| Pubmed identfication: | 11133996 11690631 |
| RefSeq identity: | NM_032526 |
| Classification: | 5', -nucleotidases |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000009244 |
| bs-7060R-Cy5.5 | NT5C1A Antibody, Cy5.5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Biotin | NT5C1A Antibody, Biotin Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Cy3 | NT5C1A Antibody, Cy3 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Cy5 | NT5C1A Antibody, Cy5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-Cy7 | NT5C1A Antibody, Cy7 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-FITC | NT5C1A Antibody, FITC Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-7060R-HRP | NT5C1A Antibody, HRP Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| AP33224PU-N | anti-NT5C1A (151-200) Antibody | 50 Вµl | 732 € | acr | human |
| A02N0134 | anti-NT5C1A Antibody | 200ug (50ug, 100ug available) | 465 € | Bluegen antibodies | human |
| C15296-1 | anti-NT5C1A Antibody | 50 Вµg | 347 € | acr | human |
| C15296-2 | anti-NT5C1A Antibody | 0,1 mg | 500 € | acr | human |
| GENTAUR-58be1154c62aa | Anti- NT5C1A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be11552cd14 | Anti- NT5C1A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| abx217286 | Anti-NT5C1A Antibody | 100 μg | 311 € | abbex | human |
| abx133430 | Anti-NT5C1A Antibody (KLH) | 200 ul | 398 € | abbex | human |
| AP50003PU-N | anti-NT5C1A (N-term) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| GWB-ASE514 | Human NT5C1A Antibody | bulk | Ask price € | genways bulk | human |
| GWB-MV921C | NT5C1A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |
| bs-7060R-A350 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A488 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A555 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A594 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 594 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R-A647 | NT5C1A Antibody, ALEXA FLUOR 647 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-7060R | NT5C1A Antibody | 0.1ml | 263 € | Bioss Primary Unconjugated Antibodies | human |
| abx162139 | Anti-NT5C1A Blocking Peptide | inquire | 50 € | abbex | human |
| GENTAUR-58be65360ff17 | Anti-NT5C1A (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| abx926471 | Anti-NT5C1A siRNA | 15 nmol | 30 € | abbexa | human |
| abx926472 | Anti-NT5C1A siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| GENTAUR-58bd5846e496c | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 100ug | 2045 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd58472f200 | Human Cytosolic 5'-nucleotidase 1A (NT5C1A) | 1000ug | 2045 € | MBS Recombinant Proteins | human |