| Catalog number: | bs-6534R-Cy3 |
|---|---|
| Price: | 322 € |
| Supplier: | ABM lentivectors |
| Product name: | FAM129A Antibody, Cy3 Conjugated |
| Quantity: | 1.0 µg DNA |
| Related search: |
| Long name: | Cy3 Conjugated, FAM129A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| Category: | Conjugated Primary Antibodies |
| Conjugation: | cy3 conjugation kit |
| Host Organism: | Rabbit (Oryctolagus cuniculus) |
| Target Antigen: | FAM129A |
| Specificity: | This is a highly specific antibody against FAM129A |
| Modification: | Unmodified |
| Modification site: | None |
| Clonality: | Polyclonal |
| Clone: | Polyclonal antibody |
| Concentration: | 1ug per 1ul |
| Immunogen_range: | 470-510/928 |
| Subcellular location: | Cytoplasm |
| Source: | KLH conjugated synthetic peptide derived from human FAM129A/Cell growth inhibiting gene 39 protein |
| Gene ID number: | 116496 |
| Swiss Prot: | Q9BZQ8 |
| Tested applications: | IF(IHC-P), FCM |
| Recommended dilutions: | IF(IHC-P)(1:50-200), FCM(1:20-100) |
| Crossreactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Crossreactive species details: | not every possible cross-reactivity is known, Due to limited amount of testing and knowledge |
| Antigen background: | EIF4EBP1 and RPS6KB1, May be involved in the endoplasmic reticulum stress response (By similarity), Regulates phosphorylation of a number of proteins involved in translation regulation including EIF2A |
| Purification method: | This antibody was purified via Protein A |
| Storage conditions: | 50% glycerol and 0, Store refrigerated at 2 to 8 degrees Celcius for up to 1 year, 09% sodium azide, Keep the antibody in an aqueous buffered solution containing 1% BSA |
| Excitation Emission: | 512, 550nm/570, 615nm |
| Synonyms: | NIBAN GIG39 |
| Properties: | 1 of the FAM129A Antibody, Conjugated can be used in flow cytometry but typically shows lower fluorescence intensity comparable to that of PE or APC, Cy3 antibodies are excited by the 488-nanometer wave of an argon laser and the 633-nanometer line of a helium-neon diode laser, This Bioss Primary Conjugated Antibodies antibody is well suited for fluorescent microscopy, C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bioss Primary Conjugated Antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | FAM129A Conjugated |
| Short name: | Conjugated, FAM129A Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody Conjugates, Antibody |
| Label: | Cy3 |
| Alternative name: | cyanine 3 coupled, FAM129A (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 16784 |
| Gene: | FAM129A | More about : FAM129A |
| Long gene name: | family with sequence similarity 129 member A |
| Synonyms gene: | C1orf24 |
| Synonyms gene name: | chromosome 1 open reading frame 24 family with sequence similarity 129, member A |
| Synonyms name: | cell growth inhibiting protein 39 |
| Locus: | 1q25, 3 |
| Discovery year: | 2001-10-08 |
| GenBank acession: | AF288391 |
| Entrez gene record: | 116496 |
| Pubmed identfication: | 15085203 16444351 |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000035388 |
| MBS624052 | Niban (Protein Niban, Cell Growth-inhibiting Gene 39 Protein, Protein FAM129A, FAM129A, C1orf24, GIG39) Antibody | 50ug | 426 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| bs-6534R-Cy3 | FAM129A Antibody, Cy3 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-Biotin | FAM129A Antibody, Biotin Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-Cy5 | FAM129A Antibody, Cy5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-Cy5.5 | FAM129A Antibody, Cy5.5 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-Cy7 | FAM129A Antibody, Cy7 Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-FITC | FAM129A Antibody, FITC Conjugated | 0.1ml | 333 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-HRP | FAM129A Antibody, HRP Conjugated | 0.1ml | 350 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| bs-6534R-PE | FAM129A Antibody, PE Conjugated | 0.1ml | 368 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies | human |
| GWB-A5FDAB | Family with Sequence Similarity 129A (FAM129A) Rabbit antibody to or anti-Human Polyclonal (aa908-920) antibody | 1 vial | 602 € | genways | human |
| GENTAUR-58be14db9d6f4 | Anti- FAM129A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be14dc13b3f | Anti- FAM129A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be3cf764354 | Anti- FAM129A Antibody | 100ug | 393 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be5029e4bad | Anti- FAM129A Antibody | 50ug | 365 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be502a6a82c | Anti- FAM129A Antibody | 0.2 mg | 663 € | MBS Polyclonals | human |
| GWB-MP241G | FAM129A antibody | 1 vial | 440 € | genways | human |
| bs-6534R-A350 | FAM129A Antibody, ALEXA FLUOR 350 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6534R-A488 | FAM129A Antibody, ALEXA FLUOR 488 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6534R-A555 | FAM129A Antibody, ALEXA FLUOR 555 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6534R-A594 | FAM129A Antibody, ALEXA FLUOR 594 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6534R-A647 | FAM129A Antibody, ALEXA FLUOR 647 | 100ul | 332 € | Bioss Primary Conjugated Antibodies. | human |
| bs-6534R | FAM129A Antibody | 0.1ml | 263 € | Bioss Primary Unconjugated Antibodies | human |
| GENTAUR-58be64ac72848 | Anti-FAM129A (Polyclonal), ALEXA Fluor 594 | 100 microliters | 489 € | Bioss Polyclonal Antibodies | human |
| abx901841 | Anti-FAM129A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx916028 | Anti-FAM129A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx916029 | Anti-FAM129A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| LV155358 | FAM129A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |
| LV155359 | FAM129A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV-C-term-HA) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |
| LV155360 | FAM129A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV-GFP-2A-Puro) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |
| LV155361 | FAM129A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV-RFP-2A-Puro) | 1.0 µg DNA | 322 € | ABM lentivectors | human |