| Catalog number: | AP52769PU-N |
|---|---|
| Price: | 521 € |
| Supplier: | genways |
| Product name: | anti-MTNR1A (Center) Antibody |
| Quantity: | 1 vial |
| Related search: |
| Vial description: | Mel-1A-R, Mel1a melatonin receptor, Melatonin receptor type 1A, MTNR1A |
|---|---|
| Category: | primary antibody |
| Raised in: | Rabbit |
| Clone: | 1 vial |
| Form: | Affinity Purified |
| Reactivity: | Human |
| Purity: | purified |
| Molecular weight: | in kDa |
| Source: | mammalian |
| Activity: | to be determined |
| Range: | broad |
| Protein number: | P48039 |
| Application: | F, Western Blot |
| Storage: | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description: | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties: | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target: | MTNR1A (Center) |
| Short name: | anti-MTNR1A (Center) Antibody |
| Technique: | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name: | antibody to-MTNR1A (central) (Antibody to) |
| Alternative technique: | antibodies |
| Identity: | 7463 |
| Gene: | MTNR1A | More about : MTNR1A |
| Long gene name: | melatonin receptor 1A |
| Synonyms: | MEL-1A-R |
| Locus: | 4q35, 2 |
| Discovery year: | 1995-03-22 |
| Entrez gene record: | 4543 |
| Pubmed identfication: | 7558006 |
| Classification: | Melatonin receptors |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000185575 |
| AP52769PU-N | anti-MTNR1A (Center) Antibody | 0,4 ml | 587 € | acr | human |
| MBS248437 | Anti-Human MTNR1A / Melatonin Receptor 1a Antibody | 50ug | 597 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| GENTAUR-58bdc296d713f | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 619 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc30f6829a | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 608 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc3592ecf3 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 503 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc3598e0f5 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 50ug | 382 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc42cc9063 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 492 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc42d865f8 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 50ug | 376 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc6e2c35d3 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 564 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc6e355bea | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 50ug | 431 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdc70e55f9b | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 542 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdd0ab17da1 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 531 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdd0efc6b53 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 50ug | 437 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdd0f03f925 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 575 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdd5d39078b | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 652 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdd70ef06ce | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 669 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdda0025577 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 575 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bddcc5d8999 | Anti- Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) Antibody | 100ug | 564 € | MBS Polyclonals | human |
| A03M0286 | anti-MTNR1A Antibody | 200ug (50ug, 100ug available) | 465 € | Bluegen antibodies | human |
| GENTAUR-58bdf79886980 | Anti- MTNR1A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58bdf798e86a0 | Anti- MTNR1A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be063f3d164 | Anti- MTNR1A Antibody | 0.12 ml | 348 € | MBS Polyclonals | human |
| GENTAUR-58be06411036c | Anti- MTNR1A Antibody | 0.06 ml | 265 € | MBS Polyclonals | human |
| SP4389CP | anti-MTNR1A Control Peptide Antibody | 50 Вµg | 369 € | acr | human |
| MBS422144 | Goat anti-MTNR1A Antibody | 100ug | 370 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| abx573393 | Anti-Human Melatonin Receptor 1A (MTNR1A) ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | human |
| MBS248157 | Anti-Human MTNR1A / Melatonin Receptor 1a | 50ug | 597 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| abx924965 | Anti-MTNR1A siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx924966 | Anti-MTNR1A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| GWB-MW303F | MTNR1A antibody | 1 vial | 521 € | genways | human |