| Catalog number: | abx937269 |
|---|---|
| Price: | 50 € |
| Supplier: | abbex |
| Product name: | Anti-TMEM229A siRNA |
| Quantity: | inquire |
| Other quantities: | 15 nmol 528€ 30 nmol 717€ inquire 50€ |
| Related search: |
| Category: | siRNA |
|---|---|
| Antibody's target: | TMEM229A |
| Immunogen: | See techfile |
| The antibody was raised in: | Synthetic |
| Reactivity: | Mouse, Rat, Human |
| Purification: | Affinity purified |
| Applications: | WB (for other see techfile or inquire) |
| Stock availability: | Shipped within 5-10 working days |
| Storage conditions: | Avoid repeated freeze/thaw cycles, Aliquot and store at -20 °, C |
| Warnings: | This product is for research use only |
| Gene target: | TMEM229A siRNA |
| Short name: | Anti-TMEM229A siRNA |
| Alternative name: | antibody to-transmembrane protein 229A small interfearing RNA |
| Alternative to gene target: | DNA-templated and biological process this GO :0016021 and integral component of membrane and cellular component this GO :0042025 and host cell nucleus and cellular component, TMEM229A and IDBG-308733 and ENSG00000234224 and 730130, Tmem229a and IDBG-215114 and ENSMUSG00000048022 and 319832, nuclei, sequence-specific DNA binding transcription factor activity, this GO :0003700 and sequence-specific DNA binding transcription factor activity and molecular function this GO :0006355 and regulation of transcription, this GO :0003700 : sequence-specific DNA binding transcription factor activity, this GO :0003700 : sequence-specific DNA binding transcription factor activity, transmembrane protein 229A |
| Identity: | 37279 |
| Gene: | TMEM229A | More about : TMEM229A |
| Long gene name: | transmembrane protein 229A |
| Locus: | 7q31, 32 |
| Discovery year: | 2009-09-22 |
| GenBank acession: | BC157828 |
| Entrez gene record: | 730130 |
| RefSeq identity: | NM_001136002 |
| Havana BLAST/BLAT: | OTTHUMG00000154762 |
| abx937268 | Anti-TMEM229A siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx937269 | Anti-TMEM229A siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| GENTAUR-58b383f9b5cbc | Mouse Transmembrane protein 229A (Tmem229a) | 1000ug | 2000 € | MBS Recombinant Proteins | mouse |
| GENTAUR-58b383fa0533d | Mouse Transmembrane protein 229A (Tmem229a) | 1000ug | 2509 € | MBS Recombinant Proteins | mouse |
| GENTAUR-58b43ea50b99e | Mouse Transmembrane protein 229A (Tmem229a) | 1000ug | 2000 € | MBS Recombinant Proteins | mouse |
| GENTAUR-58b43ea5647bb | Mouse Transmembrane protein 229A (Tmem229a) | 1000ug | 2509 € | MBS Recombinant Proteins | mouse |
| LV339330 | TMEM229A Lentiviral Vector (Human) (CMV) (pLenti-GIII-CMV) | 1.0 µg DNA | 600 € | ABM lentivectors | human |
| abx906221 | Anti-A1BG siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx906222 | Anti-A1BG siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906223 | Anti-A1BG siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900043 | Anti-A1CF siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx906224 | Anti-A1CF siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906225 | Anti-A1CF siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900044 | Anti-A2M siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906228 | Anti-A2M siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906229 | Anti-A2M siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906227 | Anti-A2MP siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906230 | Anti-A3GALT2 siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906231 | Anti-A3GALT2 siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900045 | Anti-A4GALT siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906232 | Anti-A4GALT siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906233 | Anti-A4GALT siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906234 | Anti-A4GNT siRNA | 30 nmol | 717 € | abbex | human |
| abx906235 | Anti-AAAS siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906236 | Anti-AAAS siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx900046 | Anti-AACS siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906237 | Anti-AACS siRNA | 15 nmol | 528 € | abbex | human |
| abx906238 | Anti-AACS siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx900047 | Anti-AADAC siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |
| abx906244 | Anti-AADAC siRNA | inquire | 50 € | abbex | human |