| Catalog number: | GENTAUR-58bceeae75221 |
|---|---|
| Price: | 1619 € |
| Supplier: | MBS Recombinant Proteins |
| Product name: | Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) |
| Quantity: | 100ug |
| Other quantities: | 1000ug 1647€ 100ug 1647€ |
| Related search: |
| Long name: | Recombinant Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) |
|---|---|
| Alternative names: | 24KG, 24KG, RAB11a, Ras-related protein Rab-11A, member RAS oncogene family, rab-11, ras-related protein Rab-11A, ras-related protein Rab-11A |
| Gene name: | Rab11a |
| Other gene names: | Rab-11, Rab11, Rab11a, Rab11a |
| General description: | All of our recombinant proteins are manufactured in strictly controlled facilities and by using a well established technology which guarantees full batch-to-bact consistency and experiment reproducibility, The protein can be with or without a His-Tag or other tag in accordance to customer's request, Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) is a recombinant protein expressed in Mammalian Cell |
| Product category: | Recombinant Proteins |
| Expression system: | Mammalian Cell |
| Available also expressed in:: | Baculovirus , Mammalian Cell, Yeast , E Coli |
| Purity: | Greater than 90% (determined by SDS-PAGE) |
| Form: | Lyophilized protein |
| Storage: | Avoid cycles of freezing and thawing as they might denaturate the polypeptide chains, For extended periods of time it is recommended to keep the protein frozen at -40 or -80 degrees Celsius, This protein can be stored at -20 degrees Celsius |
| Applications: | IFA, RIA, Western Blot, etc, This protein can be used as a positive control for applications such as ELISA |
| About: | Rats , There are less rat- than mouse clones however, Rats are used to make rat monoclonal anti mouse antibodies, Rattus norvegicus are often studied in vivo as a model of human genes in Sprague-Dawley or Wistar rats, genes from rodents , of the genus  |
| Latin name: | Rattus norvegicus |
| Gene target: | Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) |
| Short name: | Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) |
| Host: | Rat |
| Species: | Rats, Rat |
| Alternative name: | member RAS oncogene family), Rat Ras-related protein Rab-11A (RAB11A |
| GENTAUR-58bceead7dc9e | Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) | 100ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | rat |
| GENTAUR-58bceeae2b4c0 | Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) | 1000ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | rat |
| GENTAUR-58bceeae75221 | Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) | 100ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | rat |
| GENTAUR-58bceeaeab5de | Rat Ras-related protein Rab-11A (Rab11a) | 1000ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | rat |
| GENTAUR-58bd720be1859 | Bovine Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd720c3ccd7 | Bovine Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd720c95023 | Bovine Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bd720ce484e | Bovine Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | bovine |
| GENTAUR-58bdb418abcae | Chicken Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | chicken |
| GENTAUR-58bdb4192c94a | Chicken Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | chicken |
| GENTAUR-58bdb41996599 | Chicken Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | chicken |
| GENTAUR-58bdb419cf201 | Chicken Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | chicken |
| GENTAUR-58b89c4647fd2 | Dictyostelium discoideum Ras-related protein Rab-11A (rab11A) | 100ug | 1652 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b89c46afe52 | Dictyostelium discoideum Ras-related protein Rab-11A (rab11A) | 1000ug | 1652 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b89c4712b4e | Dictyostelium discoideum Ras-related protein Rab-11A (rab11A) | 100ug | 2166 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58b89c478ae99 | Dictyostelium discoideum Ras-related protein Rab-11A (rab11A) | 1000ug | 2166 € | MBS Recombinant Proteins | human |
| GENTAUR-58bd68e81faef | Pig Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | pig |
| GENTAUR-58bd68e886529 | Pig Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 1647 € | MBS Recombinant Proteins | pig |
| GENTAUR-58bd68e8d81fd | Pig Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 100ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | pig |
| GENTAUR-58bd68e935143 | Pig Ras-related protein Rab-11A (RAB11A) | 1000ug | 2161 € | MBS Recombinant Proteins | pig |
| MBS616842 | Rab11a, CT (YL8, Ras-related Protein Rab-11a) | 100ug | 741 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS612620 | Rab5 (Member RAS Oncogene Family, Ras-related Protein Rab-5, Rab GTPase) | 100ug | 531 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS612620 | Rab5 (Member RAS Oncogene Family, Ras-related Protein Rab-5, Rab GTPase) Antibody | 0.025 miligrams | 332 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS614358 | Rab5 (Member RAS Oncogene Family, Ras-related Protein Rab-5, Rab GTPase) Antibody | 100ug | 735 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS621955 | Rab5 (Member RAS Oncogene Family, Ras-related Protein Rab-5, Rab GTPase) Antibody | 100ul | 569 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| abx256559 | Anti-Rat Ras-related protein Rab-11A ELISA Kit | inquire | 50 € | abbex | rat |
| abx251213 | Anti-Human Ras-related protein Rab-11A ELISA Kit | 96 tests | 659 € | abbex | human |
| MBS616301 | Rab4 (Ras-related Protein Rab4, Ras-related Protein Rab-4) | 100ul | 564 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| MBS621107 | Rab4 (Ras-related Protein Rab4, Ras-related Protein Rab-4) | 100ul | 586 € | MBS Polyclonals_1 | human |
| GENTAUR-58b9ad85eea6e | Ras-related protein Rab-18 (rab-18) | 100ug | 1619 € | MBS Recombinant Proteins | human |